Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 lutego, 2024 Tytuł artykułu

Niewidomy mieszkaniec Brzegu podziękował za wzorową obsługę w Urzędzie Miasta

Treść artykułu

Dziś, 14 lutego 2024 r.  Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka odwiedził wyjątkowy gość. Pan Marian Czechowicz, niewidomy mieszkaniec Brzegu spotkał się z Burmistrzem, by podziękować za obsługę niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta, wyjątkową wrażliwość i pomoc pracowników. 

Pan Marian podkreślił, że przy okazji każdej jego wizyty w Urzędzie Miasta jest doskonale zaopiekowany. Mimo swojej niepełnosprawności nie ma problemu z poruszaniem się po budynku Urzędu i załatwianiu swoich spraw, a pracownicy zawsze oferują swoją pomocną dłoń. Mieszkaniec podkreślił również, jak bardzo w ostatnich latach zmieniło się nasze miasto. Burmistrz Jerzy Wrębiak podziękował swojemu gościowi za miłe słowa i przekazał mu drobny upominek.

Przypomnijmy, że oprócz życzliwości ze strony pracowników, budynek Urzędu Miasta w ostatnich latach został dostosowany pod względem dostępności architektonicznej i komunikacyjno-informacyjnej dla ludzi, którzy mają problemy z poruszaniem się i pokonywaniem różnego rodzaju barier. Mowa m.in. o budowie podjazdu, wykonaniu specjalnego pomieszczenia do obsługi osób z niepełnosprawnościami, tabliczek na poręczach dla osób niedowidzących czy wprowadzeniu usługi tłumaczenia na język migowy dla osób niesłyszących.

Nie zapomnij udostępnić: