Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 lutego, 2024 Tytuł artykułu

Ku chwale Ojczyzny…

Treść artykułu

Uroczysta przysięga wojskowa odbyła się dziś, 10 lutego 2024 roku, na Dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Wydarzenie rozpoczęło się meldunkiem, a po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu państwowego, żołnierze odbywający szkolenie podstawowe w naszej jednostce wypowiedzieli słowa przysięgi. Głos zabrali zaproszeni goście, w tym gospodarz miasta – Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Zakończenie służby przygotowawczej to zawsze ważny moment dla każdego żołnierza, a jej zwieńczeniem jest uroczyste złożenie przysięgi.  To formalne ślubowanie zobowiązuje mundurowych do rzetelnego i wiarygodnego wypełniania powierzonych mu obowiązków, symbolizując jego oddanie służbie wojskowej oraz posłuszeństwo wobec zwierzchników.

Żołnierze służby przygotowawczej z entuzjazmem wygłosili słowa przysięgi: ,,Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg„.

Świadkami uroczystości byli m.in.: płk Grzegorz Oskroba – Dowódca 1. Brzeskiego Pułku Saperów, rodziny żołnierzy, kadra saperska i mieszkańcy Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: