Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 stycznia, 2024 Tytuł artykułu

To inwestycja z myślą o kolejnych pokoleniach

Treść artykułu

Kąpielisko miejskie, istniejące w Brzegu przy ulicy Korfantego w latach 70., było wielką atrakcją dla mieszkańców. Niestety, przez wiele lat teren ten pozostawał niezagospodarowany. Obecnie trwają zaawansowane prace przy budowie jednej z najważniejszych brzeskich inwestycji, z której już niebawem będą mogły korzystać całe rodziny.

Mieszkańcy Brzegu z sentymentem wspominają czasy, gdy letnie dni spędzali na kąpieli w „trzymetrówce”. Realizacja dużych projektów wymaga czasu i cierpliwości, ale już wkrótce oczekiwania mieszkańców zostaną spełnione, a basen letni zapewni wiele wodnych atrakcji. Koszt budowy to prawie 24 miliony złotych, z czego dofinansowanie rządowe wynosi 19,2 mln.

W ramach inwestycji powstają niecki basenowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym mi.in pomieszczeniami szatniowymi i technicznymi. Basen będzie także posiadał duży parking rowerowy od strony ulicy Korfantego, a w południowo-wschodniej części obiektu, od strony Zajazdu „Rybiorz”, utworzony będzie parking samochodowy, co umożliwi dojazd od ulicy Szymanowskiego i skomunikuje kompleks basenowy z obwodnicą Brzegu.

Wsłuchując się w potrzeby i prośby mieszkańców wiedziałem, że realizacja tego projektu jest konieczna. Budowa basenu letniego to niezwykle potrzebna inwestycja, która zapewni brzeżanom liczne atrakcje. Zależy mi, aby z obiektu mogły korzystać kolejne pokolenia, jestem przekonany, że efekt końcowy prowadzonych prac przerośnie nasze oczekiwania. Jesteśmy coraz bliżej celu  mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: