Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 stycznia, 2024 Tytuł artykułu

Ferie na półmetku

Treść artykułu

Pierwszy tydzień ferii zimowych już za nami. W tym tygodniu, dla młodzieży z Brzegu, zimowy wypoczynek zorganizowany został przez Brzeskie Centrum Kultury. W programie półkolonii znajdują się m.in.: zajęcia artystyczne i sportowe, wykłady z zakresu zdrowego stylu życia, a także lekcja historii w miejskim ratuszu, połączona ze zwiedzaniem.

Zimowe półkolonie przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Brzeg, uczęszczających do szkół podstawowych. Celem zajęć jest zapewnienie dzieciom różnorodnych form spędzania wolnego czasu podczas wypoczynku zimowego, w tym zajęć z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Przewidziane wykłady będą miały za zadanie propagować zdrowy styl życia wolny od nałogów.

W pierwszy dzień uczestnicy odwiedzili miejski ratusz, gdzie na Małej Sali Stropowej, obejrzeli film opowiadający historię Misia Wojtka, który został polskim żołnierzem. Następnie pracownice Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, przeprowadziły quiz historyczny oraz wprowadziły dzieci w zasady gry planszowej, która utrwaliła wcześniej zdobytą wiedzę.

Jak podkreśla Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, miejskie półkolonie cieszą się dużym zainteresowaniem i pozwalają najmłodszym mieszkańcom naszego miasta odnaleźć swoje pasje, zdobyć nowe umiejętności i miło spędzić czas wolny.

Zadanie finansowane jest przez Gminę Brzeg w zakresie promocji zdrowia w ramach zdrowego stylu życia i profilaktyki uzależnień.

Nie zapomnij udostępnić: