Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 stycznia, 2024 Tytuł artykułu

Młodzież z chóru „Emmanuel” z wizytą w Brzegu

Treść artykułu

Członkowie chóru młodzieżowego „Emmanuel” z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Dolina koło Stanisławowa w Ukrainie odwiedzili dziś, 17 stycznia 2024 r. nasze miasto. Pierwszym punktem w programie zwiedzania był Ratusz. Historię i ciekawostki związane z brzeską perłą renesansu, przybliżył gościom Burmistrz Brzegu – Jerzy Wrębiak. W spotkaniu uczestniczył również I Zastępca Burmistrza – Bartłomiej Kostrzewa.

Chór na co dzień tworzą Polacy mieszkający w Ukrainie. To właśnie oni, wraz z wiernymi z parafii Narodzenia NMP w Dolinie, mieli dziś okazję poznać piękno naszego miasta. Oprócz Ratusza, goście odwiedzili również m.in. kościół pw. Świętego Mikołaja oraz Zamek Piastów Śląskich, zaś najmłodsi uczestnicy skorzystali z możliwości jazdy na Lodowisku Miejskim. Wszyscy byli zachwyceni bogactwem kulturowym Brzegu i podkreślali, że wizyta w naszym mieście zapadnie im w pamięci na długo.

Warto dodać, że Dolina jest miastem partnerskim nieodległego Niemodlina.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: