Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 stycznia, 2024 Tytuł artykułu

Ferie w mieście 2024

Treść artykułu

Lada moment brzescy uczniowie rozpoczynają wyczekiwane ferie zimowe. Tegoroczna oferta, przygotowana między innymi przez kluby sportowe, pokazuje, że zima w mieście nie musi być nudna. Od 15 do 19 stycznia 2024 roku, dzieci będą mogły skorzystać z licznych atrakcji w ramach aktywnych półkolonii. Jak podkreśla Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i pozwala najmłodszym mieszkańcom naszego miasta odnaleźć swoje pasje, zdobyć nowe umiejętności i miło spędzić czas wolny. 

O czynny wypoczynek małych brzeżan, podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych, zadbają Klub Sportowy Masters Brzeg, UKS Szkolna Akademia Piłkarska oraz BTP Stal Brzeg. Z kolei w drugim tygodniu zimowej przerwy od nauki (22-26 stycznia 2024 r.), atrakcje dla dzieci przygotuje Brzeskie Centrum Kultury. Wszyscy organizatorzy ferii zapewniają uczestnikom jeden ciepły posiłek dziennie.

Sportowe ferie z Masters Brzeg przeznaczone są dla 45 osób. W programie sportowo-rekreacyjnym przewidziane są m.in.:  treningi piłkarskie, gry i zabawy ruchowe, zajęcia na krytej pływalni w Brzegu oraz spacery i zajęcia rekreacyjne w brzeskich parkach. Program edukacyjno-profilaktyczny obejmie również wykłady na temat m.in.: trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi i uzależnieniom. Szkolna Akademia Piłkarska organizuje Ferie na sportowo, aktywnie zdrowo i świadomie”. Dla 35 uczestników przewidziano wiele atrakcji, w tym m.in.: zajęcia sportowo-rekreacyjne, turnieje piłki nożnej i gier planszowych, zajęcia z roboklocków oraz wyjście do kina i wykłady prozdrowotne. W zajęciach sportowo-rekreacyjnych, organizowanych przez Stal Brzeg, uczestniczyć będzie natomiast 20 dzieci z naszego miasta.

Z kolei w drugim tygodniu ferii, w programie przygotowanym przez BCK, uczestnicy będą mieli zorganizowane m.in.: zajęcia artystyczne, wykłady z zakresu zdrowego stylu życia, a także lekcję historii w brzeskim ratuszu, połączoną ze zwiedzaniem tej perły renesansu.

Zimowe półkolonie przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Brzeg, uczęszczających do szkół podstawowych. Celem zajęć jest zapewnienie dzieciom różnorodnych form spędzania wolnego czasu podczas wypoczynku zimowego, w tym zajęć z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Przewidziane wykłady będą miały za zadanie propagować zdrowy styl życia wolny od nałogów.

Nie zapomnij udostępnić: