Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 stycznia, 2024 Tytuł artykułu

W Brzegu powstaje wyczekiwany przez mieszkańców basen letni

Treść artykułu

Przychodzili tu starsi i młodsi, całe rodziny. Kąpielisko miejskie, które istniało w tym miejscu w latach 70., było wielką atrakcją dla brzeżan. Przez wiele lat teren ten pozostawał niezagospodarowany, ale teraz zmienia się to. Powstaje tu basen letni, który ponownie będzie miejscem odpoczynku całych rodzin. Przy ulicy Korfantego trwają zaawansowane prace, których postęp sprawdzał Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Przez wiele lat Brzeg nie mógł poszczycić się otwartym kąpieliskiem. Stare, powstałe jeszcze przed II wojną światową niszczało i nie nadawało się do rekreacji. To niezwykle potrzebna inwestycja, które znacznie uatrakcyjni nasze miasto.  Prace trwają i niebawem teren przy ulicy Korfantego zaoferuje brzeżanom wiele wodnych atrakcji.

W ramach inwestycji powstają niecki basenowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym m.in. pomieszczeniami szatniowymi i technicznymi. Koszt budowy to prawie 24 miliony złotych, z czego dofinansowanie rządowe wynosi 19,2 mln. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Adamietz oraz Transcom.

Cieszę się, że efekty prac są już coraz bardziej widocznie. Bardzo zależy mi na tym, aby z kompleksu mogły korzystać kolejne pokolenia brzeżan. Jestem przekonany, że będzie to świetne miejsce do spędzania czasu przez naszych mieszkańców  mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

 

Nie zapomnij udostępnić: