Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 grudnia, 2023 Tytuł artykułu

Podziel się nadmiarem jedzenia po świętach

Treść artykułu

W wielu domach, co roku po świętach powstaje problem – co zrobić z jedzeniem, które zostało? Często nie wiemy, jak wykorzystać jego nadmiar. Remedium na niemarnowanie jedzenia są lodówki społeczne, funkcjonujące na terenie naszego miasta.

W jaki sposób nie marnować żywności, a przy okazji wspomóc uboższych mieszkańców naszego miasta? Niezjedzone potrawy, szczelnie zamknięte, można przynieść do lodówek społecznych, które w Brzegu zlokalizowane są w dwóch punkach – przy ulicy 1 Maja 7 (siedziba Caritas) oraz przy ulicy Partyzantów 3 (parking sklepu Intermarche). Produkty można zostawiać i zabierać 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu zachęca wszystkich mieszkańców do tego szlachetnego gestu.  Tym, co nam zostanie, warto się podzielić. Nie marnujmy pożywienia – przekażmy ludziom, którzy go nie mają! Na terenie naszego miasta funkcjonują dwie lodówki społeczne, do których możemy włożyć opisane potrawy – mówi.

 

Nie zapomnij udostępnić: