Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 grudnia, 2023 Tytuł artykułu

Przełomowy moment! Koreański inwestor zainwestuje w Brzegu 183 miliony złotych!

Treść artykułu

Piąty producent stali na świecie, wytwórca rdzeni do silników aut elektrycznych, hybrydowych oraz tych napędzanych wodorem zainwestuje w naszym mieście. Fabryka koncernu koreańskiego POSCO powstanie na terenach inwestycyjnych przy ulicy Małujowickiej. Kilkuletnie starania Jerzego Wrębiaka – Burmistrza Brzegu o zagospodarowanie „Zielonki” przynoszą oczekiwane efekty!

Rozwój elektromobilności ma ogromny potencjał. To technologia przyszłości, która przyczynia się m.in. do poprawy jakości powietrza czy redukcji hałasu. W Brzegu powstanie fabryka, w której będą produkowane rdzenie do silników aut elektrycznych, hybrydowych i tych napędzanych wodorem. Koreańska grupa kapitałowa POSCO ma w ten sposób powiększyć moce wytwórcze i poszerzyć swój rynek zbytu o Europę. Inwestycja pochłonie 183 miliony złotych!
Osobiste zaangażowanie Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka sprawiło, że te przez lata nieużytkowane, opuszczone tereny przekształcają się w atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu. Informacja o nowej inwestycji to dowód na to, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest odpowiednie wykorzystanie potencjału naszego miasta i skuteczne zarządzanie nim.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: