Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 grudnia, 2023 Tytuł artykułu

Rekordowy budżet Gminy Brzeg uchwalony!

Treść artykułu

Budżet Gminy Brzeg na 2024 rok został uchwalony. Wczoraj, 19 grudnia 2023 roku, podczas LXVI Sesji Rady Miejskiej, radni przyjęli przedłożony projekt. Jest to najwyższy budżet w historii naszego miasta!

Zakłada on w 2024 r. dochody w wysokości ponad 211 mln zł. Wydatki wyniosą ponad 235 mln zł. Deficyt budżetowy planowany jest na 24 002 074 zł. Za przyjęciem budżetu głosowało 16 radnych, jeden radny wstrzymał się od głosu.

W przyszłym roku realizowanych będzie wiele strategicznych i istotnych dla mieszkańców naszego miasta inwestycji, na które przeznaczone zostanie ponad 54 mln złotych! Jednym z największych zadań będzie przebudowa ulicy Poprzecznej za kwotę 6,5 mln złotych (dofinansowanie z Budżetu Państwa – 3 955 961 zł). Za kwotę 5 mln złotych zrealizowana zostanie przebudowa mostu w ciągu drogi gminnej – ul. Kępa Młyńska wraz z wymianą jej nawierzchni. Zrealizowane zostaną długo oczekiwane przez mieszkańców modernizacje ulic w ścisłym centrum Brzegu: Stare Koszary, Wysoka, Kapucyńska, Polska i Rzeźnicza. Kontynuowana będzie budowa ulic na osiedlu Tivoli – w przyszłym roku wybudowana zostanie ul. Śliwkowa.

Największą inwestycją będzie budowa zeroemisyjnego źródła ciepła sieciowego na biomasę o mocy 6 MW na rzecz BPEC. Budowa nowego źródła ciepła pozwoli znacząco zmniejszyć ilość spalanego węgla oraz ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Koszt realizacji zadania to 22 068 588  złotych.

Projekt budżetu można zobaczyć w postaci graficznej, w poniższej galerii.

Nie zapomnij udostępnić: