Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 listopada, 2005 Tytuł artykułu

Setne urodziny brzeżanki

Treść artykułu

Setne urodziny obchodziła 30 października br. mieszkanka Brzegu Pani Agnieszka Litkowiec. 3 listopada br. Jubilatkę odwiedzili w mieszkaniu burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Pikor, a także przedstawiciele Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego i ZUS-u. Byli również członkowie najbliższej rodziny. Zebrani złożyli Jubilatce życzenia i odśpiewali „Dwieście lat”, a następnie wznieśli toast szampanem.
W imieniu władz miasta burmistrz i wiceprzewodniczący rady wręczyli Pani Agnieszce Litkowiec kwiaty, okolicznościowy dyplom i upominek pieniężny.
Pani Agnieszka Litkowiec urodziła się w Terespolu. W 1945 roku trafiła do Brzeziny koło Brzegu. Od 1992 roku mieszka w Brzegu wraz z córką, zięciem, wnuczką i prawnuczką.
Jubilatka dochowała się 6 dzieci, 10 wnucząt i 16 prawnucząt. W okresie aktywności zawodowej pracowała na roli. Jak podkreślają członkowie rodziny – nigdy nie paliła papierosów, ani nie piła alkoholu (jedynie symbolicznie – np. lampkę szampana z okazji urodzin). Była i jest osobą bardzo spokojną.
Pani Agnieszka Litkowiec lubi oglądać telewizję – zarówno wiadomości, jak i filmy. Jej ulubiony serial to „Moda na sukces”. 

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: