Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 grudnia, 2023 Tytuł artykułu

Świąteczna Iluminacja Brzegu 2023

Treść artykułu

Moc atrakcji, liczne konkursy, animacje, koncerty oraz niespodzianki – wszystko to czekało na brzeżan dziś, 17 grudnia 2023 roku na Placu Polonii Amerykańskiej! 13. Świąteczna Iluminacja Brzegu odbyła się, podobnie jak w ubiegłym roku, na lodzie. Program imprezy jak zawsze zaskoczył wszystkich uczestników, którzy mogli przenieść się do bajkowej krainy, w której piruety na łyżwach wykonywała cała ekipa pomocników świętego Mikołaja!

Iluminacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 15:00 przed głównym wejściem do Brzeskiego Centrum Kultury. Na tafli można było zobaczyć profesjonalnych łyżwiarzy – to oni wprowadzili uczestników wydarzenia w bożonarodzeniowy klimat, prezentując pierwszą w mieście rewię na lodzie „Elfie sztuczki”.  Nie zabrakło także Motocyklowej Parady Mikołajów, występów artystycznych na scenie, gwiazdkowych konkursów, animacji z ulubieńcami dzieci – krową Milką i misiem Lubisiem oraz słodkich degustacji, które co roku zapewnia Mondelez Polska. Kulminacją wieczoru było rozświetlenie ulicy Długiej – prosto z lodowej tafli, którego dokonali Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu oraz Dyrektor Fabryki Oleksandr Turchenko! Brzeg ponownie stał się najbardziej magicznym punktem na mapie regionu.

Organizatorem wydarzenia było Brzeskie Centrum Kultury i Gmina Brzeg oraz firma Mondelez Polska, która od 2009 roku uroczyście rozświetla miasto tysiącami światełek.

Nie zapomnij udostępnić: