Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 listopada, 2023 Tytuł artykułu

Czerwień to miłość, Biel – serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste!

Treść artykułu

Już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom szacunek do polskich symboli i miłość do swojego kraju. Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 w Brzegu przygotowały wzruszający program artystyczny. Uroczystość odbyła się 14 listopada 2023 roku w Ratuszu Miejskim i wziął w niej udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu wraz ze swoim Zastępcą Tomaszem Filipkowskim.

Przedszkolaki co roku obchodzą Narodowe Święto Niepodległości. Ma to na celu kształtowanie postawy szacunku wobec Ojczyzny i symboli narodowych oraz pielęgnowanie polskiej tradycji. Podczas występów dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki i tańczyły. Okazja do zaprezentowania się przed dużą publicznością we wnętrzu Śląskiej Perły Renesansu była dla nich wyzwaniem, ale mali artyści bez problemu poradzili sobie z tym zadaniem, o czym świadczyły gromkie brawa zebranych. Przedszkolakom z Szóstki podziękował i pogratulował Burmistrz Jerzy Wrębiak.

To był wspaniały występ. Gratuluję wzorowego przygotowania i odwagi! Cieszę się, że od najmłodszych lat uczycie się patriotyzmu i szacunku do naszych symboli narodowych – mówił.

Nie zapomnij udostępnić: