Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 listopada, 2023 Tytuł artykułu

Trwają prace związane z rewaloryzacją budynku Urzędu Miasta

Treść artykułu

Prace związane z modernizacją obiektu powoli zmierzają ku końcowi. W ramach realizowanego od kilku miesięcy przedsięwzięcia zostanie wykonany remont i kolorystyka zabytkowej elewacji budynku A. W ostatnich dniach można już ujrzeć efekty – barwy elewacji najbardziej widoczne są od strony parku im. Bolesława Chrobrego.

– Wszyscy czekamy na zakończenie tej długo wyczekiwanej inwestycji. Tak reprezentacyjny budynek, jak siedziba Urzędu Miasta nie powinien straszyć swoimi obdrapanymi ścianami. Jestem przekonany, że wszyscy brzeżanie będą z niego dumni. Budynek w całej okazałości będziemy mogli ujrzeć dopiero po zakończeniu prac i usunięciu rusztowań, ale już teraz widać, że będzie pięknie! – mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Termin zakończenia zadania przypada na koniec 2023 roku, a koszt robót budowlanych wynosi 1.033.200,00 zł brutto. Zadanie jest realizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i dofinansowane do wysokości 98% kosztów kwalifikowanych.

Przypominamy, że równocześnie przeprowadzana jest modernizacja instalacji elektrycznej i zabezpieczeń przeciwpożarowych w budynku A i B – etap II. Zagospodarowany ponadto został teren przy budynku B, wykonano również drogę pożarową. Koszt tej ważnej inwestycji to 1.788.092,67 zł.

Nie zapomnij udostępnić: