Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 listopada, 2023 Tytuł artykułu

50-lecie Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Brzegu

Treść artykułu

W Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się dzisiaj, 8 listopada 2023 roku, uroczystość jubileuszowa z okazji 50-lecia Inspektoratu ZUS. Pracownicy odebrali odznaczenia, był też czas na życzenia, gratulacje i wspomnienia. W wydarzeniu wziął udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Zebranych przywitała dyrektor Oddziału ZUS w Opolu Magdalena Buła, dziękując za tak liczne przybycie. Głos zabrał również Burmistrz Brzegu, podkreślając, że siłą tego, że dana instytucja tak dobrze funkcjonuje są jej pracownicy, a jubileusz Inspektoratu jest świętem solidarności międzypokoleniowej, gdyż 50 lat jego funkcjonowania oznacza pół wieku troski o godność każdego człowieka w regionie. Kolejnym punktem uroczystości była projekcja filmu historycznego o działalności ZUS, po czym zebrani wysłuchali wystąpienia kierownik Inspektoratu ZUS w Brzegu Joanny Natali. Najbardziej wyróżniający się pracownicy instytucji zostali również wyróżnieni.

Warto przypomnieć, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych został powołany do życia przez prezydenta Ignacego Mościckiego 24 października 1934 roku.

Nie zapomnij udostępnić: