Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 listopada, 2023 Tytuł artykułu

Mikołaj Kopernik – sekrety astronomii i kosmosu

Treść artykułu

Jeden z najwybitniejszych naukowców wszechczasów, twórca heliocentrycznego modelu, astronom, który zrewolucjonizował myślenie o budowie i działaniu Wszechświata. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, jest bohaterem kolejnej już Wystawy Kolekcjonerskiej, która została zaprezentowana w Brzegu. Od dziś, 17 listopada 2023 roku, na Zamku Piastów Śląskich można podziwiać liczne eksponaty związane z tą wybitną postacią. Oficjalnego otwarcia XXV Brzeskiej Krajowej Wystawy Kolekcjonerskiej pn. „Mikołaj Kopernik – sekrety astronomii i kosmosu” dokonał Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

2023 rok został ogłoszony Rokiem Kopernika. Astronomowi, który był prawdziwym człowiekiem renesansu, poświęcona została więc prezentowana w naszym mieście wystawa. Zebranych przywitał główny organizator wydarzenia, Prezes Koła Terenowego w Brzegu Zdzisław Bagiński. Następnie głos zabrał Burmistrz Jerzy Wrębiak, który pogratulował miłośnikom kolekcjonerstwa ciekawych pamiątek.

Różnorodność tematyczna corocznych wystaw świadczy o wielu pomysłach kolekcjonerów. Cieszę się, że to właśnie tej wybitnej postaci poświęcono 25. edycję wydarzenia. Dziękuję za ogrom pracy i serca, jakie wkładacie Państwo w organizację cyklicznego przedsięwzięcia, za pasję i zaangażowanie oraz przyczynianie się do kulturalnego rozwoju naszego miasta – mówił.

Na zakończenie, prezes Koła Terenowego w Brzegu złożył Panu Burmistrzowi oraz pozostałym sponsorom i pasjonatom podziękowania za wsparcia, a także wręczył upominki na pamiątkę kolejnej, jubileuszowej edycji wydarzenia.

Nie zapomnij udostępnić: