Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 listopada, 2023 Tytuł artykułu

Brzeg – moje miasto

Treść artykułu
W Publicznym Przedszkolu nr 5 w Brzegu cyklicznie odbywa się konkurs wiedzy pt. „Brzeg – moje miasto”. Każdego roku przystępują do niego reprezentanci wszystkich brzeskich placówek – po dwie osoby z każdego przedszkola. Tegoroczna edycja miała miejsce 16 listopada 2023 roku i wziął w niej udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu. 
Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z przygotowanymi dla nich pytaniami. Dotyczyły one głównie znajomości zabytków, atrakcji turystycznych oraz historii rodzinnego miasta. Dzieci wykazały się szeroką wiedzą na temat Brzegu oraz umiejętnością współpracy i znajomością zasad uczciwej rywalizacji. Nad poprawnością udzielanych odpowiedzi czuwała specjalnie powołana komisja, która jednogłośnie stwierdziła, że wszyscy zasługują na zaszczytne pierwsze miejsce. Uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i miejskimi gadżetami promocyjnymi.
Konkurs odbył się w ramach zadania realizowanego przez PTTK oddział Ziemi Brzeskiej – ,,Piękna nasza Polska cała” i był współfinansowany przez Gminę Brzeg.

Nie zapomnij udostępnić: