Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 października, 2023 Tytuł artykułu

Nowoczesna pracownia OZE w Szóstce

Treść artykułu

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu mogą już korzystać z nowoczesnej ekopracowni odnawialnych źródeł energii. To miejsce, które umożliwi organizację ciekawych zajęć edukacyjnych z zakresu ekologii. W otwarciu pracowni OZE wzięli udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski i zastępca Prezesa WFOŚiGW w Opolu – Jerzy Naszkiewicz.

Specjalistyczna pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny. Zakupiono też pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystane w edukacji uczniów w zakresie odnawialnych źródeł energii. Sala została zmodernizowana i dostosowana do potrzeb przeprowadzania innowacyjnych zajęć dla młodzieży.

Popularyzowanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i zwiększanie świadomości ekologicznej wśród uczniów są niezwykle ważne w kontekście kształtowania proekologicznych postaw. Taka nowoczesna pracownia pozwoli na przeprowadzanie lekcji w sposób atrakcyjny i efektywny, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zależy nam na rozwoju infrastruktury edukacyjnej, dlatego cieszę się, że uczniowie będą mogli korzystać z pracowni OZE! – podkreśla Burmistrz Jerzy Wrębiak.

Ekopracownia OZE została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji, w kwocie 75 000,00 zł w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – część pn. „Ekopracownia 2023”.

Całkowita wartość wyniosła 83.333 zł.

 

Nie zapomnij udostępnić: