Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 października, 2023 Tytuł artykułu

Święto futbolu w Brzegu. Młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała Czechów

Treść artykułu

Kilkuset widzów oglądało z trybun mecz towarzyski reprezentacji U-18 Polska – Czechy, który we wtorek, 17 października 2023 r., odbył się na Stadionie Miejskim w Brzegu. Nasza drużyna wygrała 5:0. Organizatorem spotkania był Polski Związek Piłki Nożnej, natomiast współorganizatorem Opolski ZPN. Władze miasta podczas meczu reprezentował Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz ze swoimi Zastępcami: Bartłomiejem Kostrzewą i Tomaszem Filipkowskim.

Na trybunach zasiadło wielu gości, oprócz władz miasta również radny miejski i przewodniczący Wydziału Szkolenia OZPN Janusz Żebrowski, a także przedstawiciele Opolskiego Związku Piłki Nożnej, na czele z Prezesem Tomaszem Garbowskim. Wszyscy chwalili brzeski obiekt oraz wspaniałą bazę treningową wraz z zapleczem.

Na murawie toczyła się dosyć jednostronna rywalizacja, w której górą byli biało-czerwoni. Ostatecznie po bramkach Daniela Mikołajewskiego (trzech), Oskara Tomczyka i Mike Hurasa podopieczni Marcina Włodarskiego wygrali 5:0. Reprezentacja Polski U-18 meczem w Brzegu zakończyła bardzo udane zgrupowanie, w trakcie którego wygrywała kolejno ze Szwecją (4:1) i Słowacją (4:0). Był to istotny element przygotowań do Mistrzostw Świata U-18, podczas których Polacy w fazie grupowej zagrają z Argentyną, Japonią i Senegalem. Gratulujemy!

Nie zapomnij udostępnić: