Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 października, 2023 Tytuł artykułu

Dzień Edukacji Narodowej w Szóstce i Jedynce

Treść artykułu

Zawód nauczyciela jest powołaniem i misją. To trudna i odpowiedzialna profesja. Dziś, 13 października 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego uczniowie dziękowali swoim pedagogom za trud wkładany w ich edukację. W uroczystościach, w imieniu Jerzego Wrębiaka – Burmistrza Brzegu, wziął udział Tomasz Filipkowski – zastępca Burmistrza.

Obok rodziców to właśnie nauczyciele kształtują dzieci i mają wpływ na to, jak będzie wyglądała przyszłość młodego pokolenia. W PSP 6 i PSP 1 uczniowie przygotowali akademie, podczas których wyrazili wdzięczność za pracę i zaangażowanie swoich nauczycieli. Nie zabrakło występów artystycznych, życzeń i upominków.

Dyrektor PSP 6 Anna Krokosz podziękowała wszystkim gościom za przybycie, a swojej kadrze nauczycielskiej i pracownikom za codzienny trud oraz nieustanne samodoskonalenie się i podnoszenie swoich kwalifikacji. Wyróżniający się pedagodzy otrzymali również Nagrody Dyrektora, będące motywacją do dalszej pracy.

W PSP 1, oprócz uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, miało też miejsce otwarcie Biblioteki Szkolnej w nowej odsłonie. Dyrektor Paweł Ciszewski podkreślił, że praca nauczyciela wymaga wiele poświęcenia i trudu, a jedno z najważniejszych świąt edukacyjnych to najlepsza okazja do złożenia podziękowań i docenienia pracy poprzez wręczenie nagród okolicznościowych.

 

Nie zapomnij udostępnić: