Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 października, 2023 Tytuł artykułu

Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej zakończyli kurs pierwszej pomocy

Treść artykułu

W Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu odbyło się dziś, 13 października 2023 r. podsumowanie i zakończenie Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, w którym uczestniczyli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu oraz Strażnicy Miejscy. Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu wraz z szefem brzeskiej policji insp. Zbigniewem Stanowskim wręczył wszystkim funkcjonariuszom certyfikaty, zaświadczające o pozytywnym ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminów.

W zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanego instruktora uczestniczyło 12 osób. Prowadzone one były w formie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych. Podczas szkolenia policjanci i strażnicy poszerzali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej m. in. w sytuacjach zatrzymania krążenia, zadławienia, omdlenia, czy też w przypadkach różnego rodzaju urazów i złamań. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem fantomów oraz defibrylatora AED.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało dzięki współpracy Gminy Brzeg i wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Komendą Powiatową Policji w Brzegu. Kurs był realizowany przez wykwalifikowanych instruktorów z Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego RESUSMED Centrum Szkoleniowe.

Nie zapomnij udostępnić: