Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 października, 2023 Tytuł artykułu

XXV międzyprzedszkolny konkurs „Przyroda i ja”

Treść artykułu

W siedzibie Nadleśnictwa Brzeg odbył się dziś, 11 października 2023 r. jubileuszowy, 25. międzyprzedszkolny konkurs ekologiczny pn. „Przyroda i ja”, zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 2 w Brzegu. W wydarzeniu uczestniczył Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, który zasiadł w jury konkursu i oceniał zadania wykonywane przez przedszkolaków.

Hasło przewodnie tegorocznego konkursu to „Leśna przygoda”. Ze względu na jubileuszową, 25. edycję, zawody zostały zorganizowane w zielonym sercu naszego miasta – siedzibie Nadleśnictwa przy Parku Wolności. Młodzi przedstawiciele wszystkich 11 brzeskich przedszkoli rywalizowali w konkurencjach związanych z tematyką przyrodniczą – zadania polegały m.in. na rozpoznawaniu rodzajów grzybów, dopasowaniu liści do drzew czy innych zadaniach plastyczno-technicznych. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i drobnymi nagrodami. Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu również podziękował przedszkolakom za świetną rywalizację i docenił ich ogromną wiedzę przyrodniczą.

Warto być uważnym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości oraz nauczyć najmłodszych szacunku do niej. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko, a tym samym dbamy o przyszłość nowych pokoleń. Dziękuję wszystkim uczestnikom! – mówił.

Tematyka ekologii jest na stałe wpisana w program dydaktyczny każdego z brzeskich przedszkoli. Wszystkie cenne informacje przekazywane są w formie zabawy i praktycznych doświadczeń, ponieważ właśnie te metody pozwalają dzieciom najszybciej przyswajać wiedzę dotyczącą miejsca i roli człowieka w świecie przyrody.

Nie zapomnij udostępnić: