Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 października, 2023 Tytuł artykułu

Otwarcie I Brzeskich Senioraliów

Treść artykułu

Październik jest miesiącem seniorów. Z tej okazji dziś, 9 października 2023 r. na Dużej Scenie Brzeskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta inauguracja I Brzeskich Senioraliów. Gala otwierająca ten wyjątkowy miesiąc została zorganizowana pod patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.

Uczestnicy mogli podziwiać występy zespołu „Fermata”, zespołów Brzeskiego Centrum Kultury oraz grup senioralnych. W przerwie można było również skorzystać z możliwości pomiaru ciśnienia, pomiaru cukru we krwi, masażu dłoni czy odwiedzin stoiska rękodzielniczego Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzegu. Głos zabrał obecny na wydarzeniu Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, który podziękował wszystkim za liczne uczestnictwo, wręczył przedstawicielom środowisk senioralnych symboliczny klucz do miasta i podkreślił, jak istotne dla brzeskiego samorządu jest otoczenie Seniorów szczególną opieką.

– Społeczeństwo się starzeje, dostrzegamy to i staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Seniorów. Myślę, że w Brzegu nie mogą oni narzekać na nudę. Staramy się dbać o najstarszych mieszkańców miasta. Polityka senioralna to jeden z priorytetowych obszarów działania naszej gminy. Drodzy Seniorzy – życzę wspaniale spędzonego czasu i świetnej zabawy! – mówił.

W następnych dniach, w ramach I Brzeskich Senioraliów zostanie zorganizowanych wiele atrakcji, między innymi Klub Retro, czyli spotkanie „W objęciach tanga”, spacer z Romualdem Nowakiem i zwiedzanie willi Rodziny Scharffa, „Jesienna lekcja historii” z Elżbietą Kużdżał czy „Brzeg w obiektywie Jana Androsa”. Szczegóły na stronie Brzeskiego Centrum Seniora: Facebook.

 

Nie zapomnij udostępnić: