Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 października, 2023 Tytuł artykułu

Remont ulicy Wiśniowej na finiszu. Czas na kolejną inwestycję!

Treść artykułu

Budowa drogi publicznej gminnej, w tym m.in. jezdni, chodników i sieci kanalizacji deszczowej, zagospodarowanie terenów zieleni przyulicznej oraz budowa oświetlenia ulicznego to zakres robót wykonywanych przy ulicy Wiśniowej w Brzegu, w związku z trwającym tam remontem. Prace są już finalizowane. Niebawem kolejna wyczekiwana inwestycja stanie się również faktem. Nową drogę wraz z niezbędną infrastrukturą zyskają też mieszkańcy ulicy Śliwkowej. 

W lutym tego roku została zawarta umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ul. Wiśniowej w Brzegu”. Wykonawcą jest firma Brukarstwo Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „JARZĄBEK” Spółka Jawna z siedzibą w Brzegu, a koszt całkowity robót wynosi 1.040.774,40 zł. Zadanie współfinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości dofinansowania na poziomie 80% kosztów kwalifikowanych. Zmiany w tej części miasta są coraz bardziej widoczne.

Nową drogę wraz z z niezbędną infrastrukturą (odwodnieniem, oświetleniem), zielenią i oznakowaniem zyskają również mieszkańcy ulicy Śliwkowej. Wartość zadania wynosi 1.931.588,90 zł,  wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 1.433.645,75 zł (80% kosztów kwalifikowalnych), a termin realizacji inwestycji wyznaczono na 2024 rok.

Bardzo się cieszę, że udaje nam się pozyskiwać tak duże dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  Zmieniamy Brzeg na lepsze i staramy się, aby mieszkańcy mieli komfortowe warunki wokół swoich domów! – mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

 

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: