Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 października, 2023 Tytuł artykułu

Brzeskie przedszkolaki posadziły drzewa

Treść artykułu

Przyroda to wspólne dobro, o które musimy dbać i które należy chronić, dlatego tak ważne jest uczenie dzieci działania na rzecz środowiska. W brzeskich przedszkolach realizowane są różne projekty, mające na celu kształtowanie proekologicznych postaw wśród najmłodszych. 5 października 2023 roku, w ogrodach Publicznego Przedszkola nr 11 i Publicznego Przedszkola nr 7 sadzono nowe drzewa. W przedsięwzięciu wziął udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Nie od dzisiaj wiadomo, że drzewa wpływają korzystnie na klimat i nasze samopoczucie. Akcja miała na celu zarówno wspieranie rozwoju ekologicznego i estetycznego miasta, jak i pokazanie dzieciom, jak ważne jest dbanie o przyrodę oraz ochrona różnorodności biologicznej. Wydarzenie było też doskonałą okazją do zaktywizowania społeczności przedszkolnej. Dzieci z uśmiechem na twarzach wykonały swoje zadanie, dzięki czemu ogrody przy placówkach zyskały jeszcze więcej uroku.

Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wyraził nadzieję, że w przyszłości podobne akcje będą kontynuowane. Dzisiejsze przedsięwzięcie było impulsem do tego, aby opowiedzieć małym brzeżanom o potrzebie sadzenia drzew. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci i budzenie poczucia troski o stan zieleni w najbliższym otoczenia są kluczowe w kształtowaniu proekologicznych postaw – mówił.

Przedszkolaki z „Siódemki” i „Jedenastki” obiecały troszczyć się o nowe drzewa i obserwować ich stan podczas każdego wyjścia do ogrodu. Misja zakończona sukcesem!

Nie zapomnij udostępnić: