Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 października, 2023 Tytuł artykułu

Ulice Poprzeczna i Śliwkowa zostaną przebudowane!

Treść artykułu

Już niebawem kolejne wyczekiwane inwestycje staną się faktem! Ulica Poprzeczna zostanie gruntownie przebudowana, a ponadto na skrzyżowaniu z ul. Słowackiego, ul. 1 Maja i ul. Makarskiego powstanie rondo. Nową drogę wraz z niezbędną infrastrukturą zyskają również mieszkańcy ulicy Śliwkowej. Gmina Brzeg na ten cel zyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na łączną kwotę ponad 13 000 000 złotych.

Zadanie „Przebudowa ul. Poprzecznej w Brzegu” swoim zakresem obejmie przebudowę skrzyżowań z drogą powiatową i krajową na ronda, modernizację nawierzchni jezdni, przebudowę chodników, ciągów pieszo-rowerowych i miejsc postojowych, budowę ciągu rowerowego. Wykonana także będzie renowacja i wymiana kanalizacji deszczowej i wymiana oświetlenia ulicznego. Ponadto zaplanowano m.in. prace przy zieleni (w tym nasadzenia), oznakowaniu poziomym i pionowym oraz zabezpieczenie i przebudowę sieci teletechnicznych i elektrycznych. Wartość zadania to 23.278.197,13 zł, z czego wysokość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 11.605.249,49 zł. Zadanie zostanie zrealizowane w latach 2024-26.

Nową drogę wraz z z niezbędną infrastrukturą (odwodnieniem, oświetleniem), zielenią i oznakowaniem zyskają również mieszkańcy ulicy Śliwkowej. Wartość zadania wynosi 1.931.588,90 zł, wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 1.433.645,75 zł (80% kosztów kwalifikowalnych), a termin realizacji inwestycji wyznaczono na 2024 rok.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać tak duże dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Rondo przy ulicy Poprzecznej poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły, a także zwiększy płynność ruchu. Nowa, wyczekiwana droga powstanie również przy ulicy Śliwkowej. Zmieniamy Brzeg na lepsze! – mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: