Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 października, 2023 Tytuł artykułu

XXVIII Memoriał im. Anny Lityńskiej

Treść artykułu

Już po raz 28. w Brzegu odbył się Memoriał Anny Lityńskiej w biegach przełajowych. Dziś, 3 października 2023 r. na bieżni Stadionu Miejskiego w Brzegu do biegu ustawiło się niemal 250 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wydarzenie zorganizował Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu, a wśród zaproszonych gości obecny był Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, który uroczyście otworzył zawody. Głos zabrała także Ewa Smolińska, wicestarosta Powiatu Brzeskiego. Gościem specjalnym był Michał Lityński, syn Anny Lityńskiej. 

Anna Lityńska była wieloletnią nauczycielką wychowania fizycznego i propagatorką biegania w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu. Od wielu lat w naszym mieście odbywają się zawody biegowe poświęcone jej pamięci i podobnie było w tym roku. Nie zawiedli uczniowie z brzeskich szkół, którzy licznie ustawili się na starcie, rywalizując w różnych kategoriach wiekowych.

O godzinie 12:00 nastąpiło oficjalne otwarcie wydarzenia. Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu życzył wszystkim uczestnikom powodzenia i udanego startu, a przede wszystkim dobrej zabawy. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach: Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w której brały udział roczniki 2009-10, Igrzyska Dzieci (2011-13) i Licealiada (2004-2009). Na sam koniec uczniowie brzeskiego „ekonomika” walczyli w międzyklasowej sztafecie 4 x 200 m.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: