Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 października, 2023 Tytuł artykułu

Zaproszenie na jubileuszowe 20. Dni Kultury Niemieckiej

Treść artykułu

Koncerty, warsztaty, wystawy czy spotkania to wydarzenia przygotowane w ramach Jubileuszowych 20. Dni Kultury Niemieckiej dla mieszkańców województwa opolskiego. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim (TSKN) wraz z partnerami zaprasza w październiku na kulturalną ucztę duchową!

Dni Kultury Niemieckiej są nieodłączną częścią opolskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych. Tradycyjnie już zainaugurowane zostaną koncertem w Filharmonii Opolskiej, który odbędzie się 6 października o godz. 19:00. Jednak pierwsze wydarzenia będą miały miejsce już 02.10.2023 r.
W tym dniu odbędzie się Gra miejska – Stadtrallye, w której młodzi ludzie poznają historię mniejszości niemieckiej w swoim rejonie oraz wykład Matthiasa Lemparta Bracia Humboldt na górnym Śląsku – nieznany rozdział w historii kultury. Dni Kultury Niemieckiej zakończymy 29.10.2023 koncertem Andrei Rischki w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

W programie tegorocznych Dni Kultury znajdziemy jeszcze m.in. koncerty: Piotra Lempy, Oskara Koziołka –Goetz czy pianisty Johannesa von Ballestrema, wystawy: Spojrzenie przez otwarte okna na młodą literaturę niemieckojęzyczną w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu, czy Animalium. Inspirowane twórczością Wilhelma Kuhnerta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu czy Oprowadzanie kuratorskie po stałej wystawie historycznej Opole Gród Miasto – stolica regionu w Muzeum Śląska Opolskiego.

Organizatorzy zapraszają również na wydarzenia dla dzieci i młodzieży takie jak: Spektakl dla dzieci w Teatrze Lalki i Aktora, Lekcje biblioteczne, Warsztaty św. Marcina a także Noc strachów – Gruselnacht w Bibliotece Eichendorffa, Wystawa dla dzieci oraz liczne Spotkania dla dzieci w Bibliotece Austriackiej. W sumie zaplanowano ponad 40 wydarzeń w następujących miejscowościach województwa opolskiego: Opole, Krapkowice, Strzelce Opolskie, Głuchołazy, Kamień Śląski. Część wydarzeń będzie można śledzić jako transmisję live na profilu facebookowym https://www.facebook.com/DeutscheMinderheitInOppeln. Cały program znajduje się na www.skgd.pl.

Mamy przyjemność zaprosić również na największy Oktoberfest w województwie opolskim! To wydarzenie odbędzie się 7 października 2023 roku o godzinie 17.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Piechoty w Krapkowicach, przy ulicy Jana Kilińskiego 1A.

Na tym niezwykłym festiwalu muzycznym i kulturalnym będziecie mieli okazję doświadczyć niemieckiej tradycji w najlepszym wydaniu.
Wstęp na Oktoberfest jest wolny, więc zachęcamy do zaproszenia rodziny i przyjaciół na niezapomnianą noc pełną kultury niemieckiej, dobrej zabawy i pysznego jedzenia.

Szczegóły na plakatach.

Nie zapomnij udostępnić: