Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 września, 2023 Tytuł artykułu

Upamiętniono 500. rocznicę urodzin Księcia Jerzego II Piasta

Treść artykułu
Minęło 500 lat od urodzin najwybitniejszego księcia naszego miasta – Jerzego II. To właśnie ten władca, oprócz wznoszenia kolejnych budowli i dbałości o sztukę, stawiał również na edukację. Dziś, 29 września 2023 roku, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Brzegu uczestniczyły w wyjątkowym wydarzeniu, upamiętniającym tę ważną rocznicę. W Parku nad Odrą, wraz z Jerzym Wrębiakiem – Burmistrzem Brzegu dzieci posadziły dwa dęby, a przy okazji wysłuchały historii o tej wybitnej postaci. 
Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, po krótkim instruktażu i wprowadzeniu do tematu, pełni zapału i zaangażowania przystąpili do sadzenia drzew. Wspólnie z Burmistrzem Jerzym Wrębiakiem ustalili także, ze spotkają się w tym samym miejscu za 10 lat, aby ocenić efekty wykonanej pracy. Dęby szypułkowe nazwano na cześć Księcia Jerzego II Piasta i jego żony Barbary, upamiętniając tym samym 500. rocznicę urodzin władcy.

Dziękuję za Waszą obecność. Pogodę mamy wymarzoną, jest więc okazja do wspólnego sadzenia wyjątkowych drzew. Mam nadzieję, że będziecie o nie dbać i obserwować, jak rosną. Książę Jerzy II Piast był wybitną postacią i wiele zrobił dla naszego miasta. Musimy, jako lokalni patrioci, pamiętać o tym i szerzyć tę wiedzę – mówił Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: