Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 września, 2023 Tytuł artykułu

Kolejne przejścia dla pieszych zostaną przebudowane

Treść artykułu

Gmina Brzeg otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa na pięciu przejściach dla pieszych. Prace, jakie zostaną zrealizowane w ramach zadania to m.in. wykonanie dedykowanego doświetlenia oraz oznakowania pionowego i poziomego. Przyznane dofinansowanie wynosi 80% kosztów kwalifikowanych projektu.

Trzy przejścia dla pieszych przy ulicy Bohaterów Monte Cassino i dwa przy ulicy Robotniczej zostaną przebudowane w ramach przedmiotowego projektu. Oprócz wykonania dedykowanego doświetlenia i oznakowania, zamontowane zostaną płyty integracyjne oraz obniżone zostaną chodniki. Dodatkowo, nawierzchnie jezdni i chodników w pobliżu tych przejść zostaną wymienione.

Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu nie ukrywa, że jest to bardzo dobra informacja dla brzeżan. Kluczem do sukcesu jest pozyskiwanie nowych, zewnętrznych źródeł finansowania naszych zadań i potrzeb. Wymaga to dużej pracy i jeszcze większej cierpliwości. Realizacja tego projektu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta – mówi.

Wartość szacunkowa zadania to niecałe 1,94 mln zł, a przyznane dofinasowanie to ok. 1,5 mln zł, tj. 80% kosztów kwalifikowanych projektu.

 

Nie zapomnij udostępnić: