Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 września, 2023 Tytuł artykułu

To największa inwestycja w historii miasta! Gmina Brzeg rozpoczyna budowę kotłowni na biomasę

Treść artykułu

„Budowa zeroemisyjnego źródła ciepła sieciowego na biomasę o mocy 6 MW na rzecz BPEC w Brzegu” to nazwa inwestycji, na której realizację została dziś, 25 września 2023 roku, podpisana umowa. W wydarzeniu uczestniczył Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu. Koszt inwestycji wyniesie 25 687 320 zł brutto. Budowa nowego źródła ciepła pozwoli znacząco zmniejszyć ilość spalanego węgla oraz ograniczyć emisję dwutlenku węgla.

Gmina Brzeg uzyskała dotację z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację inwestycji w wysokości 18 990 500 zł. Wykonawcą, wyłonionym w postępowaniu przetargowym, jest konsorcjum firm Miko-Tech Sp. z o.o. z siedzibą w Łaziskach Górnych oraz Smart EPC Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach. Umowę, w imieniu Gminy Brzeg, podpisał Prezes Zarządu BPEC Dariusz Wawrzyniak, a w imieniu Wykonawców: Pan Piotr Zwardoń – Prezes Zarządu Miko-Tech Sp. z o.o. oraz Pan Dariusz Bajor – Wiceprezes Zarządu Miko-Tech Sp. z o.o.

Nowa kotłownia zostanie wybudowana w ciągu 18 miesięcy na terenie BPEC przy ul. Ciepłowniczej. Wykonanie przedmiotowego projektu, wraz z innymi inwestycjami podejmowanymi w BPEC, przybliży spółkę do uzyskania statusu „efektywnego systemu ciepłowniczego”.

Nie zapomnij udostępnić: