Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 września, 2023 Tytuł artykułu

Dyrektorzy brzeskich szkół otrzymali laptopy dla czwartoklasistów

Treść artykułu

Trwa realizacja rządowego programu „Laptopy dla czwartoklasistów”, dzięki któremu każdy uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej otrzyma komputer, będący pomocą w nauce. Dziś, w czwartek, 21 września 2023 r. w budynku Urzędu Miasta nastąpiło podpisywanie dokumentów i odbieranie laptopów przez dyrektorów brzeskich szkół. 

Obecni na Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta – Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu i Elżbieta Ochmańska-Jurkowska – Kierownik Biura Oświaty wyrazili nadzieję, że laptopy pomogą uczniom w ich rozwoju oraz zwiększą możliwości pozyskiwania wiedzy. Do brzeskich szkół trafiły łącznie 343 komputery, każdy o wartości 2.915,10 zł, które następnie przekazywane będą rodzicom uczniów na podstawie umowy przekazującej laptop na własność albo umowy użyczenia.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie sposób funkcjonować we współczesnym świecie wykorzystującym w życiu codziennym i pracy technologie cyfrowe. A bez rozwoju kompetencji cyfrowych nie uda się zbudować nowoczesnego, odpornego społeczeństwa i co za tym idzie – konkurencyjnej gospodarki. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

Nie zapomnij udostępnić: