Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 września, 2023 Tytuł artykułu

BETON, czyli niezwykłe podróże w przyszłość

Treść artykułu

W sobotę, 16 września 2023 r. na Dużej Scenie Brzeskiego Centrum Kultury zgromadzona publiczność miała możliwość obejrzenia wyjątkowego spektaklu teatralnego pt. „Beton” w wykonaniu Teatru Miniatura z Gdańska. Wykonawcą głównej roli i autorem scenografii jest brzeżanin – Wojciech Stachura, któremu obecny na widowni Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu złożył gratulacje za tak imponujący występ.

Spektakl jest adaptacją nagradzanej powieści Moniki Milewskiej „Latawiec z betonu”. Jest to fikcja sceniczna o inżynierze, twórcy najdłuższego gdańskiego falowca. Ten orędownik komunizmu, megaloman-donosiciel i oportunista odkrywa zadziwiającą właściwość własnego dzieła: falowiec zakrzywia czas, pozwalając na podróże w przyszłość.

Brzeżanin Wojciech Stachura otrzymał za ten spektakl wiele nagród, w tym trzy ogólnopolskie – nagrodę Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA, nagrodę w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz nagrodę pierwszej edycji Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk-Ustka 2022. Również brzeżanie docenili sobotni występ gromkimi brawami.

Nie zapomnij udostępnić: