Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 września, 2023 Tytuł artykułu

Trwają prace przy montażu wystawy multimedialnej „Powstali 1863-64”

Treść artykułu

Czy kosa była lepsza od karabinu? Dlaczego dyktatura Mariana Langiewicza trwała zaledwie kilka dni? Jaki był udział kobiet w Powstaniu Styczniowym? Co wspólnego z insurekcją 1863 roku ma kwiat nieśmiertelnika?

Odpowiedzi na te i inne pytania związane z największym zrywem niepodległościowym w historii Polski XIX wieku można odnaleźć na wystawie plenerowej Muzeum Historii Polski „Powstali 1863–64”, poświęconej Powstaniu Styczniowemu. Ekspozycja dostępna będzie dla zwiedzających od 14 września br. na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 15 września br. o godzinie 12:00. Postępom prac przy montażu wystawy przyglądał się dziś, 13 września 2023 r. Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Zapraszam wszystkich brzeżan do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy. Tematyka ekspozycji nie jest przypadkowa, gdyż w tym roku obchodzimy 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Jestem przekonany, że tak nowoczesny sposób przedstawienia historii, za pomocą wystawy multimedialnej będzie atrakcyjny zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców. Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi już w piątek o godzinie 12:00 – zapraszam serdecznie! – mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: