Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 września, 2023 Tytuł artykułu

Trwa rewaloryzacja budynku Urzędu Miasta – jest coraz piękniej!

Treść artykułu

Trwa remont elewacji budynku Urzędu Miasta w Brzegu oraz zagospodarowanie terenu przy budynku B. Modernizacji poddane zostanie także ogrodzenie terenu. Postęp prac widać z każdym dniem – od strony parku im. Bolesława Chrobrego widać już pierwsze efekty renowacji zabytkowych słupów ogrodzeniowych.  – Jest coraz piękniej! – mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Zadanie realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych, pn.: „Rewaloryzacja budynku Urzędu Miasta w Brzegu z dostosowaniem do wymogów przeciwpożarowych” i dofinansowane do wysokości 98% kosztów kwalifikowanych.

W ramach przedsięwzięcia zostanie wykonany remont i kolorystyka zabytkowej elewacji budynku A, przeprowadzone będą zabezpieczenia przeciwpożarowe w budynku A i B – etap II oraz wykonana zostanie droga przeciwpożarowa i zagospodarowanie terenu przy budynku B. Koszt tej ważnej inwestycji to 1.788.092,67 zł. Prace wzdłuż drogi przeciwpożarowej obejmują również wstawienie nowych paneli ogrodzeniowych i wyremontowanie podmurówki. Z kolei zabytkowe słupy ogrodzeniowe, znajdujące się od strony parku im. Bolesława Chrobrego, zostaną poddane renowacji. Prace postępują z każdym dniem – na poniższych zdjęciach można zobaczyć, jak zmieniają się okolice budynku Urzędu Miasta.

Nie zapomnij udostępnić: