Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 sierpnia, 2023 Tytuł artykułu

„Miasto 44” na ekranie Kina Plenerowego w Brzegu

Treść artykułu

Podczas tegorocznej odsłony Kina Plenerowego, widzowie zgromadzeni w piątkowy wieczór w brzeskim amfiteatrze mogli obejrzeć dramat wojenny „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. To historia młodych Polaków, którzy dorastają w czasie wojny, pełnej okrucieństwa i dramatów. Nie brakuje im jednak chęci do działania i do zmian. Wydarzenie, w którym wziął udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, to kolejny efekt współpracy Gminy Brzeg z Instytutem Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Kino „pod chmurką” jest idealnym sposobem na chwilę wytchnienia i miłe spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Początki projekcji na świeżym powietrzu w naszym mieście sięgają 2017 roku. Wówczas seanse odbywały się w Parku Wolności. Kolejnymi miejscami, do których zawitało kino plenerowe były marina i właśnie amfiteatr. Taka forma oglądania filmów zdecydowanie przypadła do gustu brzeżanom, o czym świadczy wysoka frekwencja kinomanów, którzy zasiedli przed plenerowym ekranem.

Wydarzenie rozpoczął Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, który przywitał zebranych w amfiteatrze oraz życzył wszystkim udanego seansu. Następnie krótką prelekcję wygłosił pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, która wprowadziła zebranych w tematykę Powstania Warszawskiego. Akcja filmu fabularnego osadzona jest bowiem w jego czasach. Opowiada historię młodego chłopaka, Stefana Zawadzkiego, który po śmierci ojca postanawia dołączyć do powstania.

Nie zapomnij udostępnić: