Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 31 lipca, 2023 Tytuł artykułu

Brzeskie Centrum Biznesu

Treść artykułu

Kilka lat temu, kiedy Gmina Brzeg zakupiła działkę przy ulicy Małujowickiej od Agencji Mienia Wojskowego, nikt nie spodziewał się, że tereny te będą tak atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Uzbrojenie „Zielonki” w sieć wodno-kanalizacyjną, budowa drogi wewnętrznej i hali modułowej to zadania, które przygotowują te niegdyś opuszczone tereny w zachodniej części naszego miasta do ulokowania swojego biznesu właśnie w Brzegu. 

Dzięki wieloletnim staraniom Jerzego Wrębiaka – Burmistrza Brzegu, tereny przy ulicy Małujowickiej stały się częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stopniowo czynione są kroki, mające na celu uatrakcyjnienie gruntów przygotowanych dla inwestorów. Historia dzieje się na naszych oczach. Budowa drogi wewnętrznej, realizowana przez Brukarstwo, Odwodnienie Terenu i Roboty Bitumiczne „Jarząbek”, dobiega końca. Pozostało ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni i wykonanie oznakowania poziomego.

Na „Zielonce” powstaje również hala produkcyjno-magazynowa, przeznaczona do sprzedaży lub wynajmu. Jej powierzchnia to ponad 5000m² z zapleczem biurowym i socjalnym oraz z infrastrukturą otoczenia w postaci parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych.

Burmistrz Jerzy Wrębiak podkreśla, że na tę wiadomość mieszańcy naszego miasta czekali wiele lat, gdyż taka inwestycja zapewni miejsca pracy dla brzeżan oraz przyczyni się do dalszej promocji biznesu w regionie, oferując lokalnym przedsiębiorstwom możliwość rozwoju.

Nie zapomnij udostępnić: