Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 lipca, 2023 Tytuł artykułu

Brzeska Wakacjada 2023 – poznaliśmy Mistrzów!

Treść artykułu
Oldboje Brzeg w piłce nożnej oraz para Franek Leśnikowski/Adam Ostrowski w siatkówce plażowej – to mistrzowie Brzeskiej Wakacjady 2023 zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu!
W sobotę jako pierwsi do rywalizacji przystąpili futboliści. W Brzeskim Letnim Turnieju Piłkarskim drużyn sześcioosobowych już pierwsze dwa mecze okazały się decydujące o końcowej kolejności. Najpierw FC Equipe pokonało ekipę Donaldsona 1:0, a potem w spotkaniu na szczycie Oldboje Brzeg zmierzyli się z Chłopakami ze Zrywu. Pozostałe mecze stały już pod znakiem dominacji faworytów, a piłkarze – zmagający się z 30-stopniowym upałem – postawili głównie na atak, dlatego w czterech pojedynkach padło aż 25 bramek!
Królem strzelców został Piotr Przybylski (Chłopaki ze Zrywu – 5 goli), najlepszym bramkarzem – Krzysztof Pawlik (Oldboje Brzeg), a najlepszym zawodnikiem – Marcin Łobodziec (Oldboje Brzeg).
Do niedzielnego turnieju siatkówki plażowej przystąpiło 10 duetów. Oprócz brzeskich par do zawodów zgłosili się goście z Wrocławia, Kędzierzyna-Koźla, Jelcza-Laskowic czy Opola i – jak się potem okazało – to oni rozdawali karty. Już pierwsze mecze przyniosły zaciętą rywalizację: połowa spotkań I i II rundy (grano systemem brazylijskim do jednego wygranego seta) zakończyła się grą na przewagi. Co ciekawe, los w pierwszym meczu skojarzył dwie pary, które ostatecznie znalazły się w czołowej czwórce: Jakub Krent i Taras Jackiewicz (Jelcz-Laskowice) przegrali 20:22 z parą Marek Ziomek/Kamil Ziomek (Opole/Janów). Temu pierwszemu duetowi nie przeszkodziło to jednak w skutecznej dalszej rywalizacji, zwieńczonej awansem do finału.
Pechowe losowanie mieli z kolei wicemistrzowie z ubiegłego roku: brzeska para Wiktor Czerep/Dariusz Kałuziński najpierw 19:21 przegrała z późniejszymi mistrzami, a potem odpadła po meczu z nowymi wicemistrzami Brzeskiej Plażówki.
Co ciekawe, w turnieju mieliśmy aż trzy pary ojciec-syn i jedna z nich zajęła piąte miejsce (Przemysław Wróbel i Jacek Wróbel), a dwie pozostałe spotkały się w meczu o trzecią lokatę. Rafał Pustelnik i zaledwie 12-letni Dominik Pustelnik już wcześniej sprawili niespodziankę eliminując duet Radosław Cinkowski-Patryk Kiekisz (24:22), a w meczu o brąz wygrali 2:1 z parą Ziomek/Ziomek.
Finał był równie wyrównany jak mecz o trzecie miejsce. W pierwszym secie lepsi byli doświadczeni mistrzowie z Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki: Kuba Krent i Taras Jackiewicz. W kolejnych dwóch setach górę wzięła już jednak młodość poparta warunkami fizycznymi Franka Leśnikowskiego i Adama Ostrowskiego. Dla tego pierwszego był to drugi tytuł mistrzowski z rzędu w Brzeskiej Plażówce.
Nie zapomnij udostępnić: