Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 lipca, 2023 Tytuł artykułu

Trwają prace porządkowe na Wyspie Jeżynowej

Treść artykułu

W latach 60. ubiegłego stulecia kręcono tam jeden z odcinków przygód załogi Rudego 102. Kilka lat temu, prywatny inwestor kupił od miasta część tego terenu. Obecnie na Wyspie Jeżynowej, bo o niej mowa, trwają prace remontowe. Docelowo ma być ona miejscem rekreacji i biznesu. 

Miło patrzy się na zmiany, jakie zachodzą na Wyspie Jeżynowej. Rozmowy na temat zagospodarowania tego terenu trwały kilka lat. Efekty prac są już coraz bardziej widoczne. Dzięki temu potencjał tej części miasta zostanie w końcu wykorzystany – mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Brzeżanie będą mieli okazję zobaczyć, jak Wyspa Jeżynowa zmieniła się na przestrzeni lat. Już w najbliższą sobotę, 15 lipca 2023 roku, przy ul. Kępa Młyńska odbędzie się wystawa fotografii pn. „Przez most po wspomnienia”. Goście wydarzenia będą mogli obejrzeć zdjęcia z prywatnych albumów byłych brzeżan. Autorka wystawy, pani Marta Wachowiak, wspomina te tereny z czasów swojego dzieciństwa i czując przywiązanie do rodzinnego miasta, wyszła z inicjatywą zorganizowania takiej wystawy.

Nie zapomnij udostępnić: