Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 czerwca, 2023 Tytuł artykułu

Gala wręczenia nagród „Primus inter Pares i Primus 2023″

Treść artykułu

Koniec roku szkolnego to dobry czas na podsumowanie tego co minęło i nagrodzenie tych, którzy przyczynili się do uświetnienia miasta na szczeblu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Uroczysta gala wręczenia statuetek Primus i Primus Inter Pares dla najlepszych uczniów szkół podstawowych odbyła się w brzeskim Ratuszu dziś, 14 czerwca 2023 r. W wydarzeniu udział wziął Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Uroczystą ceremonię rozpoczęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu. Po części artystycznej głos zabrał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który wyraził dumę z osiągnięć młodych brzeżan.

– Cieszę się, że jak co roku mogłem docenić waszą ciężką pracę i wasz wysiłek. W tym roku nagrodzonych jest jeszcze więcej osób, niż w 2022, co daje mi tym większe powody do zadowolenia. Gratuluję serdecznie rodzicom i nauczycielom, bo to wy jesteście drogowskazami dla tych młodych ludzi. Ich sukcesy to w ogromnej części wasza zasługa – mówił.

W tym roku nagrodzono łącznie 162 uczniów, a w tym znalazło się 130 Primusów i 32 Primusów Inter Pares. Wyróżnionych zostało także 46 nauczycieli: 41 – Primusów i 5 Primusów Inter Pares. Z uwagi na liczbę nagrodzonych gala została podzielona na dwie części. Uczniowie otrzymali również nagrody za osiągnięcia sportowe w kończącym się już roku szkolnym.

W ceremonii udział wzięli również Kierownik Biura Oświaty Elżbieta Ochmańska – Jurkowska oraz zastępca Krystyna Nowak, a także miejscy radni, dyrektorzy brzeskich szkół i członkowie Komisji Oświaty.

Nie zapomnij udostępnić: