Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 czerwca, 2023 Tytuł artykułu

Ruszył II nabór na innowacyjne działania dla miast w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej

Treść artykułu

Serdecznie zachęcamy do udziału w nowym naborze w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej – European Urban Initiative (EUI) – na innowacyjne w skali Europy działania miejskie z budżetem w wysokości 120 mln EUR z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Europejska Inicjatywa Miejska jest narzędziem wspierania miast każdej wielkości, budowania potencjału i wiedzy, wspierania innowacji oraz opracowywania możliwych do przenoszenia i skalowanych innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań miejskich o znaczeniu dla całej Unii. Dofinansowane projekty przetestują nowe rozwiązania, techniki i modele planowania, budując potencjał i dzieląc się wiedzą w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Nabór jest skierowany do wszystkich miast UE. Projekty muszą koncentrować się na jednym z trzech tematów:
• Zazielenianie miast – eksperymentowanie i dostarczanie konkretnych innowacyjnych rozwiązań w zakresie zielonej infrastruktury.
• Zrównoważona turystyka – wsparcie dla długoterminowej zielonej i cyfrowej transformacji oraz odporności ekosystemu turystycznego.
• Wykorzystywanie talentu w miastach kurczących się – działania w celu zatrzymania i przyciągnięcia talentów w szczególności w regionach wskazanych przez KE w komunikacie Wykorzystanie talentów w regionach Europy (ang. Harnessing talent in Europe’s regions).

Nabór projektów potrwa do 5 października 2023 r.

Więcej informacji o naborze na stronie https://www.urban-initiative.eu/news/innovative-actions-second-call-proposals-launched

Serdecznie zachęcamy do aplikowania!

Nie zapomnij udostępnić: