Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 czerwca, 2023 Tytuł artykułu

60 lat Medyka

Treść artykułu

Zespół Szkół Medycznych w Brzegu istnieje już 60 lat. Główna część obchodów jubileuszowych odbyła się dziś, 3 czerwca 2023 roku, w Brzeskim Centrum Kultury. Po części oficjalnej, absolwenci przemaszerowali do siedziby szkoły przy ul. Ofiar Katynia. W wydarzeniu wziął udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu. 

Brzeskie Centrum Kultury wypełniło się dzisiaj osobami, których połączyły wspomnienia o czasach nauki w Medyku. Dyrektor Piotr Szwedowski przedstawił w swoim wystąpieniu bogatą historię szkoły oraz przedstawił szeroką ofertę edukacyjną placówki.  Podkreślił, że szkoła to przede wszystkim ludzie, którzy przez lata tworzyli i kultywują obecnie jej klimat.

Piękny jubileusz 60-lecia istnienia Medyka to wyjątkowy moment, w którym historia i teraźniejszość na chwilę stały się jednością. Zebrani mogli także obejrzeć przygotowany występ artystyczny. Następnie był czas na życzenia i gratulacje.

Pragnę przekazać wyrazy uznania tym, którzy poprzez swoją codzienną pracę oraz twórcze zaangażowanie czynią z Medyka miejsce doskonale kształcące kolejne pokolenia absolwentów. Już od 60. lat Wasza placówka dba o wysokie standardy i dobrą atmosferę –  mówił Burmistrz Jerzy Wrębiak, wręczając Dyrektorowi upominek – brzeską grafikę.

Warto wspomnieć, że obecny Zespół Szkół Medycznych było w przeszłości Liceum Medycznym oraz Medycznym Studium Zawodowym.

Nie zapomnij udostępnić: