Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 maja, 2023 Tytuł artykułu

Wartościowe przedszkole tworzy moc

Treść artykułu

Odwaga, współpraca, troskliwość, a także kreatywność i wsparcie – takie wartości promuje i rozwija kadra oraz maluchy z Publicznego Przedszkola nr 11.
Dziś, 12 maja 2023 roku, brzeską placówkę odwiedził  Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu. Wizyta związana była z podsumowaniem przeprowadzonego programu pt. Model Wartościowego Przedszkola.

Celem trzyetapowego projektu jest rozwój kompetencji społecznych i osobistych społeczności przedszkolnej, w tym wzmacnianie odporności psychicznej. Prowadzone zajęcia są okazją do poznania i praktycznego stosowania Metody Storyline, harmonizują kulturę organizacji i wzmacniają współpracę nauczycieli i rodziców na rzecz dzieci. Jak wyjaśnia współautorka modelu Zofia Domaradzka-Grochowalska – oprócz wprowadzenia dzieci w świat emocji i wartości, warsztaty uczą m.in. zastosowania logodydaktyki, czyli unikatowej metodyki pracy z wartościami z dziećmi w wieku przedszkolnym. Podsumowaniem programu był festyn, zorganizowany wspólnie przez rodziców, dzieci oraz kadrę nauczycielską. Nie brakowało atrakcji, zabawy oraz występów artystycznych.

To bardzo ważne, by nauczyciele i rodzice tworzyli zgodną, sprawnie funkcjonującą społeczność, a dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie w swoim przedszkolu, w którym spędzają przecież większą część dnia – mówił Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: