Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 maja, 2023 Tytuł artykułu

Urząd Miasta w Brzegu jest lepiej przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Treść artykułu

W Urzędzie Miasta w Brzegu zakończył się remont przystosowujący pomieszczenia do sprawnej obsługi osób z niepełnosprawnościami. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”. 

W ramach zadania wykonane zostało pomieszczenie przystosowane do obsługi osób z niepełnosprawnościami, a toalety na parterze budynku B zostały dostosowane do ich potrzeb. Oprócz tego wykonano odpowiednie oznakowanie pomieszczeń, umieszczono tabliczki na poręczach i plany tyflograficzne, ułatwiające poruszanie się osobom niewidzącym i słabowidzącym. Dla usprawnienia obsługi osób niesłyszących i niedosłyszących dostępna jest również usługa tłumaczenia na język migowy.

W trakcie remontu przeprowadzono roboty rozbiórkowe, modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej oraz zamontowano podwieszane sufity.

– Myślę, że to ważne by budynek naszego urzędu jako instytucja użyteczności publicznej był dostępny dla wszystkich mieszkańców i nie stawiał barier dla chcących załatwić swoje sprawy – mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.  

Szacowana wartość przedsięwzięcia to ok. 410.000 zł. Zadanie realizowane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Grantodawcą jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wartość grantu wynosi 250.000 zł.

 

 

 

  

Nie zapomnij udostępnić: