Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 maja, 2023 Tytuł artykułu

XXIII edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Treść artykułu

Wystartowały finały wojewódzkie XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonali Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz Prezes OZPN, pan Tomasz Garbowski. Po raz pierwszy w historii, w turnieju biorą udział wyłącznie szkoły. Brzeskie eliminacje wojewódzkie potrwają do 9 maja.

Puchar Tymbarku to największy dziecięcy turniej piłkarski w Europie. Od pierwszych edycji wzięło w nim już udział wiele zawodniczek i zawodników klubów ekstraklasy, a także reprezentantek i reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych, m.in. Ewa Pajor, Piotr Zieliński czy Arkadiusz Milik. Nowością w tym roku jest to, że do turnieju mogły przystąpić wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat. Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego województwa, wystąpi w ogólnopolskim finale w Warszawie. Mecze odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym.

Udział w finale wojewódzkim to wielkie osiągnięcie dla młodych piłkarek i piłkarzy, którzy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności i talent. Cieszę się, że po raz kolejny rozgrywki te odbywają się w naszym mieście. Taka impreza to szansa dla dzieci na przeżycie świetnej przygody i spełnienie swoich marzeń! Brzeska publiczność trzyma za wszystkich kciuki! – mówił Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: