Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 kwietnia, 2023 Tytuł artykułu

Czysta Odra

Treść artykułu

Brzeg już po raz drugi zaprasza na akcję Czysta Odra. Podobnie jak przed rokiem, będziemy sprzątać nabrzeże rzeki w naszym mieście, dokładając w ten sposób cegiełkę do poprawiania jej stanu. W akcji będą uczestniczyły stowarzyszenia i grupy społeczników, ale chętnych do pracy nigdy nie za wiele, dlatego mile widziany jest każdy, kto będzie chciał włączyć się do działania.

Zapraszamy chętnych brzeżan w najbliższą sobotę, 29 kwietnia od godz. 10.00 na Marinę – przystań rzeczną koło Placu Drzewnego. Uczestnicy otrzymają rękawice i worki, a jeśli warunki na rzece będą sprzyjały – także chwytaki, za pomocą których będzie można sprzątać rzekę bezpośrednio z wody. Akcję w naszym mieście koordynuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a do współpracy włączyły się m.in. Zakład Higieny Komunalnej, szczep ZHP Czarna Trzynastka, Ochotniczy Hufiec Pracy oraz liczne stowarzyszenia.

Międzynarodową akcję Czysta Odra organizuje już po raz drugi wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który od wielu lat działa w Polsce na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Poszczególne wydarzenia będą się odbywały od 28 kwietnia do 7 maja na całej długości Odry w Czech, Polsce i Niemczech, ale też na dopływach naszej rzeki. Stowarzyszenie EKO-UNIA jako regionalny organizator koordynuje akcję na odcinku od Opola do Nowej Soli. Granty dla uczestników akcji ufundował Bank Credit Agricole.

Nie zapomnij udostępnić: