Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 marca, 2023 Tytuł artykułu

Dostępny samorząd – dostępny urząd

Treść artykułu

W Urzędzie Miasta w Brzegu trwa remont przystosowujący pomieszczenia do sprawnej obsługi osób z niepełnosprawnościami. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”. 

W ramach zadania wykonane będzie pomieszczenie przystosowane do obsługi osób z niepełnosprawnościami, a toaleta na parterze budynku B zostanie dostosowana do ich potrzeb. Oprócz tego wykonane zostaną oznakowania pomieszczeń, tabliczki na poręczach i plany tyflograficzne, ułatwiające poruszanie się osobom niewidzącym i słabowidzącym. Zamontowane zostaną materace do ewakuacji dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz dostępna będzie usługa tłumaczenia na język migowy dla usprawnienia obsługi osób niesłyszących i niedosłyszących.

Dotychczas zakończono roboty rozbiórkowe oraz ukończono modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej. Trwa montaż sufitów podwieszanych i działania związane z elektryką. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to połowa 2023 roku.

Cieszę się, że nasz urząd będzie odpowiednio przystosowany i osoby z niepełnosprawnościami nie będą miały żadnych problemów z załatwieniem różnego rodzaju spraw. To ważne, aby nikt nie czuł się wykluczony i nie czuł strachu przed wejściem do budynku. Toalety, tabliczki na poręczach, usługa z językiem migowym – zwracamy uwagę na wszelkie potrzeby – komentuje sprawę Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Szacowana wartość przedsięwzięcia to ok. 410.000 zł. Zadanie realizowane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Grantodawcą jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dofinansowanie wynosi 250.000 zł.

Nie zapomnij udostępnić: