Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 lutego, 2023 Tytuł artykułu

Ferie na półmetku

Treść artykułu

Zakończył się pierwszy turnus „Zajęć zimowych z profilaktyką” w Brzeskim Centrum Kultury dla dzieci i młodzieży z Gminy Brzeg. Miały one na celu propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów, używek i niezdrowych nawyków. Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu podziękował uczestnikom za udział oraz rozdał słodkie upominki. Podziękowania od dzieci i kadry Brzeskiego Centrum Kultury popłynęły również do Pana Burmistrza za zorganizowanie półkolonii z tak wieloma atrakcjami.

Zajęcia zimowe miały za zadanie zapewnienie dzieciom różnorodnych form spędzenia wolnego czasu w okresie ferii zimowych. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach rekreacyjnych na basenie czy lodowisku, w zajęciach ogólnorozwojowych – plastycznych, teatralnych czy wokalnych oraz w zajęciach edukacyjnych, w zakresie profilaktyki uzależnień. Rozmawiano o szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych i negatywnych skutkach nadmiernego korzystania urządzeń multimedialnych.

Od 20 – 24 lutego 2023 roku odbywać się będzie drugi turnus spotkań. Ze zorganizowanych ferii zimowych skorzysta łącznie 60 dzieci i młodzieży z Brzegu.

„Zajęcia zimowe z profilaktyką” realizowane są w sferze przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Finansowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Brzeg.

 

Nie zapomnij udostępnić: