Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 stycznia, 2023 Tytuł artykułu

Widoczne efekty prac przy Korfantego

Treść artykułu

Wiele starszych osób z przyjemnością wspomina czasy, kiedy można było kąpać się w zbiorniku przy ul. Korfantego. Młodzież i dzieci dopytują, kiedy w naszym mieście powstanie basen, aby nie musieli jeździć do innych miejscowości. Dla wszystkich mamy dobrą wiadomość!

Trwają zaawansowane prace, efekty robót są coraz bardziej widoczne. Miejsce, w którym budowany jest kompleks basenowy, funkcjonowało tu od lat 70. Było tam główne kąpielisko miejskie, które bazowało na zbiorniku naturalnym. Jednak czasy się zmieniają, a standardy kąpielisk są coraz wyższe… Nieremontowany obiekt podupadał lecz po latach oczekiwań mieszkańców, można w końcu przekazać pozytywne wieści!

Cieszę się, że efekty prac są już coraz bardziej widocznie. Bardzo zależy mi na tym, aby z kompleksu mogły korzystać kolejne pokolenia brzeżan. Przypominam również, że cykl realizacji zadania to cykl dwuletni. Mam oczywiście nadzieję, że prace uda się zakończyć w sezonie letnim, jednak nie mogę tego obiecać – mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Adamietz oraz Transcom. Wartość inwestycji to blisko 24 mln zł, z czego rządowe dofinansowanie wynosi 19,2 mln zł.

Nie zapomnij udostępnić: