Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 stycznia, 2023 Tytuł artykułu

XXVIII Mistrzostwa Dwóch Pokoleń

Treść artykułu

Po raz 28. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się Mistrzostwa Dwóch Pokoleń, które już na dobre wpisały się w tradycję szkoły. Celem corocznych spotkań jest pielęgnowanie tradycji rodzinnych, integracja pokoleń, zacieśnienie więzów między dziadkami a wnukami, a także uczenie szacunku i miłości wobec mądrości ludzi w wieku dojrzałym. Gościem specjalnym wydarzenia był Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Spotkanie otworzyła Dyrektor Lucyna Bończak, która przywitała zebranych na Mistrzostwach oraz życzyła wszystkim powodzenia i miłego spędzenia czasu w międzypokoleniowym gronie. Następnie głos zabrał Burmistrz Jerzy Wrębiak: „instytucja” babci i dziadka jest niezwykle ważna, a impreza pokazuje, że mimo różnicy wieku można dobrze się bawić i w aktywny sposób spędzić ze sobą czas. Rodzina jest bowiem wartością, która ma ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach. Jest pomiędzy tymi dwoma pokoleniami szczególna więź i bezwarunkowa miłość, więc ta chwila zatrzymania się od codziennego zabiegania to okazja do pielęgnowania relacji – mówił.

Po przemówieniu Burmistrza, nastąpiło uroczyste otwarcie Mistrzostw oraz objaśnienie poszczególnych konkurencji. Warty przypomnienia jest fakt, że pierwsze Mistrzostwa zainicjował wiele lat temu Pan Jacek Toporowski. Zadania zmieniały się, ale duch dobrej zabawy, element rywalizacji oraz radość towarzysząca wspólnemu spotkaniu pozostają w hali sportowej Ósemki w niezmienionej formie.

Na koniec zabawy każda para otrzymała pamiątkowy dyplom i słodycze, a zwycięzcy dodatkowo puchar. Oby ta piękna tradycja trwała wiecznie!

Nie zapomnij udostępnić: